آموزش نحوه راه اندازی CDN ابر آروان

آموزش نحوه راه اندازی CDN ابر آروان

CDN ابر آروان چیست و چه کارهایی انجام میدهد. طراح سایت بعد از اتمام سایت خود باید به فاکتورهای بعدی همچون دامنه و خرید هاست که شما میتوانید برای خرید هاست رایگان به سایت ما مراجعه کنید و امنیت سایت و سرعت سایت برای زمانی که کاربر وارد سایت میشود. اطلاعات سایت مورد نظر راببیند ما در این مقاله توضیح میدهیم کهcdn ابر آروان چه کاری انجام میدهد.

CDNبه چه معناست؟

شبکه تحویل محتوا content delivery network به گروهی از سرورهای توزیع شده جغرافیایی اشاره دارد. که برای ارائه سریع محتوای اینترنتی با هم کار می کنند.cdnامکان انتقال سریع دارایی های مورد نیاز برای بارگیری محتوای اینترنتی از جمله صفحات HTML، فایل های جاوا اسکریپت، شیوه نامه ها، تصاویر و ویدئوها را فراهم می کند.

محبوبیت خدماتcdn همچنان در حال رشد است. و امروزه اکثر ترافیک وب از طریقCDN ها ارائه می شود. از جمله ترافیک سایت های اصلی مانند فیس بوک، نتفلیکس و آمازون. یکCDN به درستی پیکربندی شده همچنین ممکن است. به محافظت از وب سایت ها در برابر برخی از حملات مخرب رایج مانند حملات Distributed Denial of Serviceکمک کند.

آیا CDN همان میزبان وب است؟

در حالی که یکCDNمحتوا را میزبانی نمی کند و نمی تواند جایگزین نیاز به میزبانی وب مناسب شود. به ذخیره سازی محتوا در لبه شبکه کمک می کند که عملکرد وب سایت را بهبود می بخشد.

بسیاری از وب سایت ها تلاش می کنند تا نیازهای عملکرد خود را با خدمات میزبانی سنتی برآورده کنند. به همین دلیل است که آنهاCDN ها را انتخاب می کنند. با استفاده از کش برای کاهش پهنای باند میزبانی، کمک به جلوگیری از وقفه در سرویس و بهبود امنیتCDN ها یک انتخاب محبوب برای تسکین برخی از مشکلات اصلی میزبانی وب سنتی هستند.

مزایای استفاده از CDN چیست؟

اگرچه مزایای استفاده ازCDN بسته به اندازه و نیازهای یک ویژگی اینترنت متفاوت است. مزایای اصلی برای اکثر کاربران را می توان به 4 جزء مختلف تقسیم کرد:

1.بهبود زمان بارگذاری وب‌سایت:

با توزیع نزدیک‌تر محتوا به بازدیدکنندگان وب‌سایت با استفاده از سرورCDN نزدیک در میان سایر بهینه‌سازی‌ها، بازدیدکنندگان زمان بارگذاری صفحه سریع‌تری را تجربه می‌کنند. از آنجایی که بازدیدکنندگان تمایل بیشتری به کلیک کردن از یک سایت با بارگذاری آهسته دارند. یکCDN می تواند نرخ پرش را کاهش دهد و مدت زمانی را که افراد در سایت می گذرانند. افزایش دهد. به عبارت دیگر، یک وب سایت سریعتر به این معنی است که بازدیدکنندگان بیشتری باقی می مانند و مدت بیشتری در اطراف خود باقی می مانند.

2.کاهش هزینه های پهنای باند:

هزینه های مصرف پهنای باند برای میزبانی وب سایت یک هزینه اولیه برای وب سایت ها است.سایر بهینه‌سازی‌هاCDN‌ها می‌توانند مقدار داده‌هایی را که یک سرور مبدا باید ارائه کند. کاهش دهند. در نتیجه هزینه‌های میزبانی را برای صاحبان وب‌سایت کاهش می‌دهند.

3.افزایش در دسترس بودن و افزونگی محتوا:

حجم زیاد ترافیک یا خرابی های سخت افزاری می تواند عملکرد عادی وب سایت راک مختل کند. به لطف ماهیت توزیع شده آنها، یکCDN می تواند ترافیک بیشتری را مدیریت کند و بهتر از بسیاری از سرورهای مبدا در برابر خرابی سخت افزار مقاومت کند.

4.بهبود امنیت وب سایت:

شبکه تحویل محتوا ممکن است با ارائه کاهشDDoS، بهبود گواهینامه های امنیتی و سایر بهینه سازی ها، امنیت را بهبود بخشد.

شبکه تحویل محتوا چگونه کار می کند؟

در هسته خود،CDN شبکه ای از سرورها است که با هدف ارائه محتوا به سرعت، ارزان، قابل اعتماد و ایمن به هم مرتبط شده اند. به منظور بهبود سرعت و اتصال، یکCDN سرورها را در نقاط تبادل بین شبکه های مختلف قرار می دهد. این نقاط مبادله اینترنتی مکان‌های اولیه‌ای هستند. که ارائه‌دهندگان اینترنت مختلف در آن به یکدیگر متصل می‌شوند تا دسترسی یکدیگر را به ترافیکی که در شبکه‌های مختلف آنها ایجاد می‌شود، فراهم کنند.

با داشتن اتصال به این مکان‌های با سرعت بالا و بسیار به هم پیوسته، یک ارائه‌دهندهCDN می‌تواند هزینه‌ها و زمان انتقال داده‌ها را در سرعت بالا کاهش دهد. فراتر از قرار دادن سرورها در IXP ها، یک CDN تعدادی بهینه سازی را در انتقال داده های مشتری/سرور استاندارد انجام می دهد. CDN ها مراکز داده را در مکان های استراتژیک در سرتاسر جهان قرار می دهند. امنیت را افزایش می دهند و برای زنده ماندن از انواع خرابی ها و ازدحام اینترنت طراحی شده اند.

ابر آروان

ابر آروان چیست؟

cdn ابر آروان یک زیر ساخت ابری است با استفاده از این بالاترین سرعت ممکن را به کاربر میدهیم. روش کار به این صورت است زمانی که بازدید کننده وارد سایت میشود درخواستی ارسال میکند.

این درخواست به سرور ارسال میشود و بازدیدکننده باید منتظر پاسخ باشد. اما زمانی صاحب سایت به راه اندازی cdn کرده باشید. محتوای وب از نزدیک ترین سرور برای کاربر ارسال میشود در نتیجه سرعت را افزایش میدهد.

کار دیگری که cdn انجام میدهد امنیت سایت را افزایش میدهد از مزی های دیگری که cdn دارد عدم نمایش dns وجلوگیری از حملات و .. هست.

کلام اخر

در این مقاله سعی کردیم به شما cdn وابر آروان را به شما توضیح دهیم امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.