نحوه برچسب گذاری در وردپرس به صورت حرفه ای

نحوه برچسب گذاری در وردپرس به صورت حرفه ای

نحوه برچسب گذاری در وردپرس به صورت حرفه ای از جمله امکاناتی است که وردپرس به ان پرداخته تا کار برای ما اسان شود.

از تگ ها معمولا برای سازماندهی پست ها استفاده می شود. به صورت کلی تگ ها در قسمت زیر متن یا در سمت نواری که در کنار است اورده می شوند. تگ به شما یک سری توضیحات اضافه وخاص می دهد. شما با برچسب گذاری یا تگ گذاری منجر به این می شوید تا کاربران بتواند به اسانی مطلبی که می خواهند را پیدا کنند و همچنین موتورهای جستجو نیز بتوانند به بهترین روش ضفحه های موجود در سایت شما را ایندکس کنند.

در این مقاله تیم تخصصی  وستاسرور سعی می کند تا مطالب مهمی در مورد نحوه برچسب گذاری در وردپرس به صورت حرفه ای به شما بیاموزد.

تگ یعنی چه؟

کلمات تگ, برچسب یا tag همگی به یک منظور استفاده می شوند. برچسب از اطلاعات مهم صفحه ما هستند که محتوایی را که برای ان ها است را توصیف می کند. تگ ها معمولا یک سری کلمه کلیدی محسوب می شوند که برای نشانه های اینترنتی, فیلم و عکس وغیره استفاده می شوند.

نحوه برچسب گذاری در وردپرس به صورت حرفه ای

تگ ها به تنهایی هیچ معنای خاصی برای هیچ کس ندارند. تگ ها به شما کمک می کند تا موتورهای چستجوگر بتوانید صفحه شما را ایندکس کنند و شما را بشناسند. همه این ها نتیجه ای بسیار مفید دارد که ان هم این است که شما در جستجوهای صفحات اول قرار می گیرید و به کاربران سریع تر معرفی می شوید.

علم برچسب گذاری

برچسب گذاری یا تگ گذاری از اعمالی است که اگر شما ان را بلد باشید می توانید سطح کاری خود را بالا ببرید. با انجام تگ گذاری شما می توانید نوشته های خود را به بهترین صورت ممکن برای کاربران و خوانندگان توصیف کنید.

علم برچسب گذاری

بهتر است برچسب و تگ انتخابی شما بیشتر از 5 کلمه نباشد تا بی فایده نباشد. حواستان باشد تا با توجه به هر نوشته ای که دارید یک برچسب متناسب با ان انتخاب کنید.

 

تفاوت دسته و تگ

تگ و دسته از قابلیت های مهم وردپرس هستند که هر کدام از ان ها ویژگی خاص خودش را دارد. شما نمی توانید به جای دسته از تگ یا برعکس استفاده کنید.

وقتی که شما در وردپرس یک نوشته می نویسید باید ان را در دسته ها قرار بدهید و اگر این کار را انجام ندهید, خود رودپرس به صورت پیش فرض نوشته شما را در دسته ای می گذارد. اسم این دسته, دسته بندی نشده است. پس همیشه سعی کنید نوشته هایی که در سایت دارید را در دسته بندی مشخصش قرار بدهید تا کاربران شما با مراجعه به دسته بندی مورد نظرشان ان را پیدا کنند. با استفاده از دسته بندی کاربران به روشی راحت و سریع می توانند نتیجه سرچ کردن خود را ببینند و مطالعه کنند.

تفاوت دسته و تگ

حالا که با دسته اشنا شدیم وقت ان است که در مورد تگ ها گفت و گو کنیم. تگ ها به این عنوان استفاده می شوند که کلمه شاخص و کلیدی موضوع شما باشند. دسته معمولا به موضوع کلی می پردازد اما تگ به جزئیات ماجرا می پردازد. مثل این است که شما یک داستان در وردپرس نوشته باشید و ان را در دسته داستان بگذترید اما برای تگ از واژگانی مانند بهترین داستان یا قصه استفاده کنید.

حال که با موضوعات مهمی مانند مفهوم تگ و تفاوت تگ و دسته اشنا شدیم نوبت ان است که نحوه برچسب گذاری در وردپرس به صورت حرفه ای را وستاسرور به شما اموزش بدهد.

نحوه برچسب گذاری در وردپرس به صورت حرفه ای

برچسب برای سامان دادن به سایت شما و صفحات و نوشته هایی که شما وردپرس قرار می دهید. از این رو باید تلاش کنید تا نحوه برچسب گذاری را به صورت درست و صحیح یاد بگیرید. روش های اسانی برای این کار وجود دارد که وستاسرور به شما اموزش می دهد.

نحوه برچسب گذاری

1-ابتدا وارد صفحه وردپرس خود شوید.

2-از منویی که برای شما نمایش داده می شود قسمت نوشته ها را انتخاب کنید و بعد از قسمت زیربخش مربوطه برچسب ها را انتخاب کنید.

مرحله دوم نحوه برچسب گذاری

3-صفحه ای برای شما نمایش داده می شود. حالا باید در قسمت افزودن برچسب مشخصات برچسب انتخابی خود را وارد کنید. در بخش توضیحات که اختیاری هم است برای ارتقای کارتان متنی متناسب و درخور بنویسید. شما باید با در نظر گرفتن یک نام و نامک مناسب برای ان باعث ارتقای سطح کاری خود شوید و در رقابت در جایگاه بالاتری نسبت به رقبا باشید. بعد از انجام قسمت های افزودن برچسب باید روی گزینه افزودن برچسب کلیک کنید تا تغییرات شما با موفقیت اعمال شود.

  • نام : نامی که می خواهید به عنوان تگ یا برچسب به کاربران سایت شما نمایش داده شود و کلمه ای که می خواهید موتورهای جستجو شما را با ان پیدا کنند.
  • نامک : نامک همان واژه ای است که شما در لینک تگ می بینید. نامک ها غیر قابل تعویض می باشند.
  • توضیحات : توضیحات شما در رابطه با تگ و برچسب انتخابی شما است. کاربران با کلیک روی تگ ها می توانند توضیحات را مطالعه کنند.

 

مرحله سوم نحوه برچسب گذاری

4- بعد از انجام مراحل قبلی با موفقیت می توانید در قسمت سمت چب برچسب ها را ببینید.

مرحله چهارم نحوه برچسب گذاری

5- شما برای استفاده می توانید به نوشته خود مراجعه کنید و روی ان کلیک کنید و از قسمت سمت چپ که نوشته است برچسب ها, برچسب مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.

نکات در مورد تگ ها

  • برچسب های کوتاه باشند
  • تگ ها متفاوت باشند
  • تگ مرتبط با نوشته باشد
  • تگ در نوشته استفاده شده باشد
  • یک نوشته برچسب کم داشته باشد
  • کلمات پر سرچ را تگ بگذارید

سخن پایانی

تگ گذاری یا برچسب گذاری از قابلیت هایی است که وردپرس در دسترس کاربرانش قرار داده است تا با استفاده از ان متن خود را خوانا کنند و به سطح کاری خود رتبه ای بالا بدهند. بیشتر افرادی که با وردپرس کار می کنند دنبال این هستند تا نحوه برچسب گذاری در وردپرس به صورت حرفه ای را یاد بگیرند. تا بتوانند به جنگ با رقبای خود بروند.

وستاسرور در این مقاله به صورت بسیار تخصصی به این موضوع پرداخت. تا شما با جنبه های مختلف نحوه برچسب گذاری اشنا شوید. اگر دراین زمینه دچار سوال یا مشکلی شدید وستاسرور اینجاست تا شما در تمامی مراحل به شما کمک کند.

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.